Кавомолки
Кавомолка — це спеціалізоване обладнання, яке призначається для перемелювання цілих кавових зерен. Така техніка є абсолютно незамінним обладнанням для закладів, які спеціалізуються на приготуванні цього напою. Вони можуть купуватися для дому та повноцінного використання в приватних умовах.
Домашні кавомолки можуть бути найпростішими пристроями, які не потребують наявності складних технічних систем. Для побутового використання цілком підійде невелика компактна модель, яка зможе впоратися з невеликим обсягом завдань.
Більш пильну увагу потрібно приділяти вибору пристрою для використання в ресторанних умовах. Зазвичай, у кафетеріях завжди спостерігається збільшений потік клієнтів, тому власники закладу мають подбати про те, щоб техніка впоралася з приготуванням напоїв. З цією метою потрібно звертати увагу на продуктивні пристрої, які можуть за один раз перемелювати чималу кількість кавових зерен. Важливо і час, за який техніка справляється з довіреною нею операцією.
За принципом свого керування кавомолки бувають ручними й електричними. Перші обладнані спеціальною ручкою, за допомогою якої обертають жорсткі елементи, що відповідають за помел. Електричні моделі характеризуються збільшеною продуктивністю. Досить натиснути на одну кнопку, після чого перемелювальний механізм приводиться в дію й самостійно подрібнює кавові зерна. Важливо, щоб електрична модель мала достатню витривалість. Її міцності та потужності має бути досить для багаторазового подрібнення кави.
Ви маєте вибір купити ручну кавомолку за доступною ціною, її легко експлуатувати, вона безпечна. Потрібно лише засипати зерна в чашу й почати обертання ручки. Кількість обертів впливає на величину помелу. Зовні часто стилізують під старовинні екземпляри з музеїв.
Кавомолка електрична. Стародавні технології поступилися місцем сучасним, покликаним спростити наш побут. Немає потреби обертати ручку, засинай, вибирай режим, натискай кнопку, насолоджуйся ароматом. Стандартна потужність — 75-260 Вт. Чим вона більша, тим швидше вийде готовий продукт.
Залежно від робочої частини, електрокофемолки поділяють на два типи:
-
жорсткі кавомолки;
-
роторні.
Роторні дешевше, подрібнюють зерна сталевими ножами. Гранули мають неоднорідну структуру та розмір, тому підходять для варіння в турці. Ці пристрої універсальні, крім кави вміють подрібнити горіхи, спеції, цукор. Якщо ви не надто затятий фанат кави, і п'єте її не щодня — це ваш варіант.
Кавомолки жорнові подрібнюють ретельніше, водночас зберігаючи текстуру кави. Обладнають їх конічними або циліндричними дисками. Порошок, який вони подрібнюють, має дрібнодисперсну однорідну консистенцію, що необхідно для приготування в кавових машинах. Дрібний однорідний помел використовується для приготування сортів напою, як-от еспресо, капучино, мокачино, моко. Таке оброблення сприяє збереженню смаку й аромату напою, але воно набагато дорожче. Кавомолка професійна, якою є жорнова кавомолка змусить вас розшаруватися. Кавомолка жорнова дає змогу варіювати величину помелу кавових зерен. Це важливо під час використання в кавових апаратах. Кавомолка механічна або роторна не дасть такого результату.
Основні функції:
- Місткість. Зазвичай міститься в діапазоні 4-18 чашок. Варто пам'ятати, що ефірні олії окиснюються упродовж пів години після подрібнення. Після напій втрачатиме аромат і міцність. Обов'язково перемелюйте стільки кави, скільки використовуєте за один раз. Приблизно потрібно 6-7 грамів для приготування однієї чашки еспресо.
- Потужність. Є велика кількість моделей кавомолок професійних, з потужними двигунами. Оптимальне значення для побутових — до двохсот ватів. Великі значення здатні перегрівати каву під час перемелювання, водночас він гіркуватиме.
- Робочі режими. Кожен виробник прагне залучити споживачів цікавим дизайном і додатковими опціями. Не буде зайвим дозатор порцій і автоматичне блокування від випадкового увімкнення.