Мультиварки
Мультиварка — незамінний помічник на кухні. З її допомогою господині готують найсмачніші страви, практично не беручи участі в процесі. Так є можливість приготувати бобові, м'ясо й овочі. У сучасніших моделях із легкістю готують запіканки та суфле. Така техніка спрощує роботу господині та є дійсно потрібною річчю на будь-якій кухні.
Унікальні кухонні помічники: різні типи мультиварок для ефективного приготування їжі
Прилади, які часто помилу називають «мультиваркою», діляться на кілька типів. Кожен має свої фішки та особливості, і перш ніж зробити вибір, рекомендуємо ознайомитися з наявними типами.
-
Мультиварка-скороварка
Ще до недавніх часів скороварки вважали приладом, позбавленим уваги. Сьогодні попит на них високий, а господині гідно оцінили функції мультиварки-скороварки та особливості. Вартість скороварки трохи вища за класичну мультиварки. Але якщо ви цінуєте свій час і не готові витрачати його на приготування їжі, тоді краще разів оплатити й користуватися якісною та надійною технікою. Наприклад, за допомогою мультиварки-скороварки холодець готують за 1,5-2 години.
-
Мультиварка-пароварка
Техніка, що має функцію приготування їжі на парі, готуватиме для вас корисну та здорову їжу. Принцип роботи такого приладу практично не відрізняється від класичної пароварки. Різниця в кількості страв, які готуються в той самий час. Якщо з класичною пароваркою готують до трьох страв за раз, то в мультиварці-пароварку — лише одне. Моделі дуже актуальні для людей, які дотримуються дієти. Страви на парі виходять не тільки смачними, але й зберігають у складі всі вітаміни та корисні речовини.
-
Мультиварка-хлібопічка
Мультиварки-хлібопічки використовуються для того, щоб готувати смачний хліб у домашніх умовах. Також є можливість заощадити місце на кухні.
Унікальність приладів у тому, що вони допомагають із випічкою білого хліба та замішуванням тіста. Дуже зручно готувати хліб на дріжджах — у чаші постійно спостерігається необхідна температура, а страва добре захищена від протягу.
Мультиварка-хлібопічка стоїть у рази дешевша, ніж класичний прилад для випікання хліба. Вона також заощаджує час і гроші. Є й інші відмінності:
- у низці моделей нагрівальні елементи розміщені знизу та з боків, що впливає на якість продукту;
- невеликий набір опцій, чого не можна сказати про окремих хлібопічках.
-
Мультиварка з фритюрницею
Якщо ви любите чипси, хрустку картоплю фрі та подібні ласощі, їх можна приготувати вдома за допомогою мультиварки з фритюрницею. Показово, що список страв дуже різноманітний. Так у фритюрі та вдома готують рибку, чебуреки, тістечка, лукові кільця, нагетси та інші страви. Хоч і побутує думка, що страви, приготовані в кип'ятій олії, шкідливі для здоров'я, але в домашніх умовах вони однаково вийдуть натуральнішими та якіснішими.
Якими унікальними рисами мають мультиварки
Мультиварка являє собою багатофункціональну каструлю, яка складається з внутрішнього нагрівального елемента, чаші та корпусу із захисною кришкою. У всіх моделях використовуються чаші з антипригарним покриттям.
Страви готуються завдяки вбудованому нагрівальному елементу, який забезпечує рівномірне нагрівання ємності. Якщо ж це і скороварка, то в ній виробники додатково роблять клапани тиску на верхній частині корпусу. Знизу буде лоток, де збиратиметься конденсат.
У всіх моделях є мікропроцесори, які контролюють температурний режим і робочий тиск. Керувати процесором користувач може за допомогою дисплея, вибираючи програми та опції.
Приготування їжі на плиті вимагає активної участі людини. Страви в мультиварці виходять автоматично. Користувачеві потрібно тільки завантажити продукти, вибрати режим і запустити прилад. Після цього варто дочекатися звукового сигналу, що повідомляє про закінчення роботи приладу.
Унікальні можливості, що розкриваються в спеціальних функціях мультиварок
Деякі моделі мультиварок мають такі функції:
- підтримка температури — вмикається після приготування страви, і забезпечує потрібну її температуру довгий час;
- функція відкладеного старту — прилад починає готувати їжу в заданий час;
- розігрівання — використовується тоді, коли потрібно підігріти приготовану раніше страву;
- можливість консервації та стерилізації;
- можливість приготування тіста та варення;
- функція йогуртниці може підтримувати температуру, необхідну для приготування йогурту в домашніх умовах;
- функція «Майстершеф» — користувач налаштовує індивідуальну температуру та час для приготування страви, і ці дані зберігаються для чергового разу приготування цієї ж страви.
Які особливості вимагають увагу та догляду для забезпечення довговічності універсальних мультиварок
Щоб мультиварка вирушала зі своїми завданнями якомога довше, необхідно правильно доглядати за нею. Щодо догляду виділяють такі особливості:
- догляд за чашею — важливо не використовувати металеві предмети, мити чашу тільки після того, як вона охолола та насухо витирати її після миття;
- догляд за силіконовим кільцем — його потрібно чистити в міру забруднення, але краще витирати мокрою губкою після кожного приготування їжі;
- догляд за кришкою — вони можуть зніматися й не зніматися, але правила однакові для обох видів; важливо протирати кришку мокрою губкою після кожного використання і витирати її насухо (або залишити відкритою);
- догляд за клапаном — клапан, через який проходить пара, схильний до забруднення, тому необхідно регулярно знімати його та промивати в теплій воді; можна використовувати мийний засіб.