Очищувач повітря
Повітрозачищали: різновиди, переваги та особливості догляду
Розповідаємо, навіщо потрібен очисник повітря, які його різновиди існують і правилах догляду за обладнанням.
Для чого використовують повітроочисники
Забруднене повітря — серйозна проблема, яка несе небезпеку для людини. Насіння в погано провітряних приміщеннях, патогенні мікроорганізми, пилок рослин, стійкі запахи хімікатів у салонах краси можуть стати причиною головного болю, алергічних ринітів і навіть призвести до астми. Повітрозчисники допоможуть розв'язати цю проблему. З ними ви завжди дихатимете чистим і свіжим повітрям, хай де ви будете: вдома чи на роботі.
Види повітроочисників
Зараз серед найпопулярніших різновидів повітроочисників варто зазначити:
- Фотокаталітичні. Принцип дії очисника від пилу ґрунтується на здатності ультрафіолету розщеплювати запахи, органіку та хімічні сполуки, а також більшість патогенних мікроорганізмів. Такий варіант абсолютно безпечний для людини та вирізняється тривалим терміном експлуатації.
- Фільтри HEPA Такий очисник повітря купити варто для приміщень, де підвищені вимоги до якості повітря. Такі фільтри виробляють зі скловолокна дрібної фракції, що дає змогу витягувати з повітря забруднювачі до 0,3 мкм. Такий фільтр прибирає з повітря від 95% до 99,7% забруднювачів і патогенів.
- Вугільні фільтри. Основа такого фільтра — активоване вугілля, яке чудово поглинає різноманітні гази, включно з запахами. Зазвичай такий очисник повітря варто доповнити фільтрами з іншим принципом дії для забезпечення максимального рівня захисту.
- Іонізатори повітря. Купити такий фільтр варто для повного очищення повітря. Він здатний прибирати частинки до 0,01 мкм. Принцип роботи полягає в здатності зарядів різної полярності притягуватися. Для очищення такого іонізатора досить промити пластини водою. За максимального рівня очищення вони варті недорого, оскільки пластини зроблені з дешевих металів.
- Механічні. Їх також називають фільтрами грубого очищення. Їх оптимально використовувати для очищення повітря від великих частинок, наприклад, від шерсті тварин.
Особливості повітроочисників і догляд за ними
Вище ми розглянули поширені типи очисників повітря й особливості їх очищення. Загалом догляд за таким обладнанням нескладний. Більшість повітроочисників не потребують догляду. Головне регулярно очищати або міняти фільтри.
Зазначимо, що потужність очисника повітря впливає на енергоспоживання і продуктивність. Також є моделі очисників із функцією контролю рівня вологості. Такі пристрої дають змогу одночасно зволожувати й очищати повітря, що безсумнівно є плюсом. У деяких моделях вбудований індикатор рівня забрудненості фільтра, а також таймер, що дає змогу задати час роботи.
Від себе додамо, що найкраще купити іонізатор повітря з різними додатковими функціями. Так ви максимально очистите повітря від патогенів і контролюватимете рівень вологості одночасно.